Hans Lindner

KÜLDETÉSÜNK

Az alapítvány különös hangsúlyt fektet a felelős és fenntartható élettervezésre. Ennek lényege a törődés.

Törődés a teremtett világgal, emberekkel és a környezettel, a termőfölddel és haszonállatok jólétével (mezőgazdaság), az élelmiszerek természetes előállításával és forgalmazásával, helyben gyártott termékek népszerűsítésével, egészséges és az életet tudatosan alakító életmóddal.

Cél, hogy a fiatalok reális perspektívát kapjanak az élettervezéshez, tapasztalatokat gyűjtsenek: ismerjék meg a helyi adottságokat, társadalmi és gazdasági szereplőket, gyakorlati foglalkozásokon és képzéseken vegyenek részt, előnyben részesítsék a helyben való boldogulást.

Konkrét terv, hogy farmer-/mezőgazdászképzés legyen elérhető, a Németországban sikeresen működő duális képzés mintájára.

Ugyanakkor az alapítvány tankertek, közösségi kertek és egy gyakorló farm létrejöttén dolgozik.

Ezek nemcsak a szakképzésben segítenek, hanem így a fiatalok megtanulnak együttműködni, sokoldalúak lesznek, kevésbé kiszolgáltatottak, és megelőzhetők és orvosolhatók a társadalmi válsághelyzetek.

Lindner Agapé

-Szeretetvendégség. és még annál is több-

Reménysugár

Program daganatos gyermekek és családjuk támogatására.

Segítség szükséghelyzetekben

Tanácsadás és közösségi együttműködés szükségben lévők megsegítésére.

Next Farmer

Agrár és élelmiszeripari szakmákat népszerűsitünk

Fit For Life

Idegennyelv és számítógépkezelői tanfolyamok.

Kolozsvári szállás betegek és betegkísérők számára

Szállás járóbetegeknek
és
hozzátartozóiknak.

Alapítványunk hírei

A Hans Lindner Alapítvány „Aktív Vakáció” programot hirdet gyerekeknek a nyári szünidőre.

A céglátogatások heti zárásaként a Túrterebesi Általános Iskola VIII-ikos diákjai látogatták meg az Aranyosmeggyesen

Ma újabb látogatások sora következett a szatmári vállalatoknál. A „Mircea Eliade” Gimnázium 5.-ikes diákjai

Copyright © 2024. Fundatia Hans Lindner. | Str. Ceahlaului nr. 38 | Localitate : Satu Mare 440043 | Tel.:/Fax:+40 261-715136,+40 361-404470